Про нас

Розбудова трирівневної системи взаємодії молодіжних центрів

У роботі Всеукраїнський молодіжний центр керується Законом України «Про основні засади молодіжної політики», відповідно до якого на ВМЦ покладається функція сприяння розвитку регіональних та місцевих молодіжних центрів.

Для ефективного втілення закону стратегічною ціллю ВМЦ є сприяння створенню регіональних молодіжних центрів в тих регіонах, де вони відсутні, та налагодження їхньої роботи згідно з трирівневою системою в тих регіонах, де вони вже створені, для посилення роботи місцевих центрів.

Задля цього у 2021-2022 році ВМЦ проводить адвокаційні візити в ті регіони України, де таких молодіжних центрів ще немає. Наше завдання – ініціювати та супроводжувати органи виконавчої влади й місцеві ради в регіонах у створенні регіональних молодіжних центрів.

Водночас ми допомагаємо існуючим регіональним молодіжним центрам усвідомити своє місце у трирівневневій системі, оцінити свої спроможності та налагодити свою роботу. У такий спосіб ми вже почали роботу з Львівським, Донецьким та Харківським регіональними молодіжними центрами і будемо працювати з іншими.

Розвиток молодіжної інфраструктури 

ВМЦ надає якісні консультації молодіжним центрам та іншим суб’єктам молодіжної політики для впровадження необхідних проєктів та програм щодо розвитку молоді в Україні. Для цього ВМЦ разом з іншими суб’єктами молодіжної політики та/або самостійно проводить дослідження стану молодіжних центрів, молодіжних просторів та інших об’єктів молодіжної інфраструктури, а також їх діяльності.

Проведення фасилітованої самооцінки спроможності молодіжного центру командою фасилітаторів ВМЦ для «Light House – Дім світлих ідей» у Скадовську

Відповідно до результатів досліджень, а також запиту від установ, що працюють з молоддю, Всеукраїнський молодіжний центр ініціює та впроваджує проєкти та програми для розвитку молодіжних центрів, молодіжних просторів та інших об’єктів, що працюють з молоддю задля наповнення молодіжної роботи на місцях відповідно до запиту молоді.

Для ефективної реалізації проєктів та програм Всеукраїнський молодіжний центр має в своєму штаті кваліфікованих тренерів, що навчають програмам та практикам фахівців, що працюють з молоддю, а також координує розгалужену мережу тренерів та фасилітаторів по всій території України.

Поширення успішних практик молодіжної роботи

ВМЦ збирає, покращує та розповсюджує успішні практики молодіжної роботи. Для тих, хто працює з молоддю та створює продукти для молоді, ми надаємо консультації та допомогу у впроваджені їх практик.

Наше завдання – забезпечувати високий рівень відкритості та прозорості операційних та стратегічних процесів установ, в тому числі через створення вдосконалених політик та інструкцій. Також важливо бути містком між владою, молодіжними центрами та громадськими організаціями, а також міжнародними партнерами.

«Всеукраїнський молодіжний етер» від Першого молодіжного телеканалу

Задля цього ВМЦ вже почав інтеграцію таких програм як UReport та Ефективний менеджмент молодіжних центрів, регулярно проводяться ефіри Першого молодіжного телеканалу та створюються додаткові можливості для професійного розвитку молодіжних працівників.