Наші проєкти: Соціальна згуртованість через участь молоді

Наші проєкти: Соціальна згуртованість через участь молоді

Сучасна Україна – мультикультурна держава, перед якою постають виклики, пов’язані із соціальною згуртованістю, національною єдністю та об’єднанням українського суспільства навколо спільної громадянської ідентичності. На мультикультурності досі спекулюють задля посилення напруження в країні, зростання поляризації та роздробленості суспільства.

Спільний проєкт Програми Розвитку ООН в Україні, Міністерства молоді та спорту України та Всеукраїнського молодіжного центру «Соціальна згуртованість через участь молоді» створений задля подолання цих викликів та становлення миру в Україні. Він діє через підтримку молодих людей у контексті діалогу національної єдності, сприяючи участі та взаємодії молоді з владою на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Етер. Соціальна згуртованість
Організатори та учасники етеру Першого молодіжного телеканалу «Late Night Show: соціальна згуртованість»

Задля цього в рамках проєкту було проведено підготовку сертифікованих тренерів із соціальної згуртованості. Навчання пройшли представники 10-ти молодіжних центрів, які стануть точкою опори у здійсненні молодіжних обмінів в Україні з програмним наповненням проєкту «Соціальна згуртованість».

Програмне наповнення включає теми: багатоманіття та соціальна згуртованість, вплив участі молоді, медіаграмотність, ефективна комунікація та робота з конфліктом. Таким чином учасники можуть навчитись розуміти і приймати унікальність кожної людини, знаходити спільне, брати участь у громадському житті, бути медіаграмотними та стійкими до інформаційних впливів, вміти долати конфлікти і знаходити спільні рішення. Це дозволяє формувати національну єдність і проактивну громадянську позицію.

Випускники навчального компоненту програми «Late Night Show: соціальна згуртованість»

Команда фасилітаторів від ВМЦ разом з експертом від ПРООН провели 2 фасилітовані самооцінки спроможності молодіжних центрів до проведення молодіжних обмінів. Такі заходи будуть проводитись у багатьох молодіжних центрів в Україні, що є кроком для розвитку їх спроможності проводити молодіжні обміни. Цей інструмент дозволяє не лише оцінити спроможність центру, а й знайти шляхи для його підсилення.

Проведення фасилітованої самооцінка спроможності молодіжного центру для проведення молодіжних обмінів

На тему соціальної згуртованості було проведено етер Першого молодіжного телеканалу «Late Night Show: соціальна згуртованість» де було презентовано методичний посібник з соціальної згуртованості. Ним можуть користуватись молодіжні працівники по всій Україні для роботи у своїх громадах.

Етер Першого молодіжного телеканалу «Late Night Show: соціальна згуртованість»

Етер  «Late Night Show: соціальна згуртованість»: https://www.youtube.com/watch?v=A_5zwklTZjo

Посібник з соціальної згуртованості:https://bit.ly/2UIOTBC

Наступними кроками реалізації проєкту є підвищення спроможності молодіжних центрів та проведення молодіжних обмінів з програмним наповненням на тему соціальної згуртованості по всій Україні. Ці кроки вже реалізуються. Відтак, соціальна згуртованість зможе стати тим клеєм, який триматиме суспільство разом!